Ściany 3d

Ściany 3D

 

Tapety 3D i panele ścienne z efektem trójwymiarowym to sposób na nieszablonowe ściany. Jeszcze do niedawna, jeśli chcieliśmy zdecydować się na oryginalną i efektowną dekorację ścian, nie mieliśmy zbyt dużego pola do popisu. Jednak z każdym dniem rynek wnętrzarski unowocześnia się i poszerza swoją ofertę o przeróżne innowacyjne rozwiązania, dlatego też od pewnego czasu takie dekoracje ścian jak farba, płytki ceramiczne czy zwykła tapeta nie są już jedynym wyjściem aranżacyjnym. Przedstawiamy panele ścienne z efektem trójwymiarowości oraz tapety 3D!

 

 

Odpowiednio dobrane, nietuzinkowe dekoracje ścian potrafią całkowicie odmienić wnętrze – nadają pomieszczeniu wyjątkowego charakteru, a dodatkowo mogą optycznie powiększyć przestrzeń. Teraz nie jesteś już ograniczony do wyboru farby, płytek czy zwykłej tapety! Na rynku pojawiły się efektowne panele ścienne i tapety 3D.

Tapety 3D: pomysłowy trik optyczny

 

Jeśli posiadasz mieszkanie lub pokój o małym metrażu i zastanawiasz się jak sprawić, by wydawały się większe, ale tradycyjne dekoratorskie triki optyczne wydają ci się banalne, wybierz nowoczesną i niezmiernie efektowną opcję na dekorację ścian jaką jest tapeta 3D. Jest to tapeta w tradycyjnej formie, jednak nadrukowany na nią obraz wydaje się być trójwymiarowy – „wychodzący” ze ściany. Tapety 3D mogą przedstawiać abstrakcyjne wzory lub wzory geometryczne, przyjmują także formę fototapety, dzięki czemu sprawdzają się nie tylko w nowoczesnych wnętrzach, ale również w pomieszczeniach zaaranżowanych w bardziej tradycyjnym stylu. Realistyczne greckie kolumny w twoim salonie? Tak! Umieszczona na jednej ze ścian, fototapeta 3D nadaje pomieszczeniu niepowtarzalnego charakteru i głębi, powiększając je optycznie.

Panele ścienne 3D: dekoracyjne ściany z efektem trójwymiarowym

 

Interesującą alternatywą dla tapet 3D są miękkie panele ścienne z efektem trójwymiarowości. Znajdziesz je na przykład w ofercie Fabryki Miękkich Ścian. Panele ścienne 3D Fluffo cechują się odważnym designem, żywą kolorystyką i widocznym efektem trójwymiarowości. Wykonane są z elastycznej pianki poliuretanowej, dodatkowo pokrytej specjalną strukturą, która sprawia, że panele są aksamitne w dotyku. Unikalność miękkich paneli 3D polega przede wszystkim na połączeniu designerskiej formy z właściwościami wygłuszającymi – wystarczy pokryć nimi jedną ścianę, by wnętrze znacznie zmieniło swoją akustykę i zyskało wizualnego ciepła. Panele 3D to łatwy i efektowny sposób na odmienienie wybranego pomieszczenia i nadanie mu wyjątkowego charakteru.